Lisans

BIOL 351 GENETİK LABORATUVARI Ders İzlencesi

Ders Adı:GENETICS LABORATORY
Ders Kodu:BIOL 351
Ders Türü:Undefined
Ders Düzeyi:Undergraduate (First Cycle)
Açıldığı Dönem:3
Yarıyılı:Fall
AKTS Kredisi:2
AKTS Kredisi:1
Öğretim Eleman(lar)ı:Hüseyin TOMBULOĞLU A-135 ( htombuloglu@fatih.edu.tr )
Ders Koordinatörü:Hüseyin TOMBULOĞLU
Ders Hedefleri:To learn basic genetics laboratory skills.
Dersin Tanımı:The objectives are to develop laboratory skills on basic genetic applications including genetics of Drosophila fly, polytene chromosomes of Drosophila, inheritance related to sex, human genetics determining human phenotypes and genotypes, pedigree analysis.
Öğrenme Çıktıları:1. Name genetics laboratory terminology
2. Label fingerprinting for polygenic inheritance
3. Apply Genetic techniques
Mode of Delivery:Face-to-Face
Önşartlar:None
Eş Şartlar:None
Ders İçeriği:
( Haftalık Ders Planı )
HaftaKonular
1Introduction
2EXPERIMENT 1:Human Genetics / Determining Human Phenotypes and Genotypes
3EXPERIMENT 2:The Method for the Detection of Barr Body from Hair Root
4EXPERIMENT 3:Polygenic Inheritance – Fingerprint Ridge Count
5EXPERIMENT 4:PTC Tasting Comparing Traits
6EXPERIMENT 5: Observing Mutant Fruit Flies
7EXPERIMENT 6:Separation of Eye Pigments of D. Melanogaster Using Paper Chromatography
81st Mid-term exam
9EXPERIMENT 7:DNA Isolation, Standard Protocol for Human or Animal Tissue and Cultured Cells
10EXPERIMENT 8:DNA Typing (DNA Fingerprinting) in Criminal Investigation (Forensic Science)
11EXPERIMENT 9:DNA Typing (DNA Fingerprinting) in Criminal Investigation (Forensic Science)
12EXPERIMENT 10:Identification of Polymorphic Alleles
13EXPERIMENT 11:Metabolism of Toxicants, Detecting Polymorphisms of Glutathione S-Transferases, Genetic Biomarker for Oxidative/Radical Damage, and Susceptibility for Various Cancers
14EXPERIMENT 12:Metabolism of Toxicants, Detecting Polymorphisms of Glutathione S-Transferases, Genetic Biomarker for Oxidative/Radical Damage, and Susceptibility for Various Cancers
Ders Materyalleri:Lab manual, lecture presentations
Öğretim Metodları:Lectures, Practical Sessions
Değerlendirme Ölçütleri:
MetoduSayısı (%)
Quiz510
Ödev1060
Final Sınavı130
Eğitim Dili:English
Work Placement(s):N/A

Bölümdeki Programlar

Biyoloji (İngilizce) 

Müfredat

1. Dönem Teorik Uyg. Kredi AKTS İşYükü
APHR 101 ATATÜRK İLKELERİ VE İNKILÂP TARİHİ I   2 0 2  2  3
BIOL 101 GENERAL BIOLOGY I   3 2 4  8  10
BIOL 103 ORIENTATIONS   1 1 1  4  1
CHEM 105 GENERAL CHEMISTRY I   3 2 4  9  10
MATH 113 CALCULUS I   4 0 4  7  10
13 5 15  30  34
 
2. Dönem Teorik Uyg. Kredi AKTS İşYükü
APHR 102 ATATÜRK İLKELERİ VE İNKILAP TARİHİ II   2 0 2  2  5
BIOL 102 GENERAL BIOLOGY II   3 2 4  4  9
BIOL 104 BIODIVERSITY   3 0 3  3  3
CENG 103 FUNDAMENTALS OF COMPUTER PROGRAMMING I   3 2 4  6  8
CHEM 106 GENERAL CHEMISTRY II   3 2 4  9  10
MATH 114 CALCULUS II   4 0 4  7  10
18 6 21  31  45
 
3. Dönem Teorik Uyg. Kredi AKTS İşYükü
BIOL 201 GENERAL MICROBIOLOGY I   3 0 3  8  7
BIOL 203 GENERAL ECOLOGY   3 0 3  8  7
BIOL 251 GENERAL MICROBIOLOGY LAB. I   0 2 1  1  2
PHYS 103 GENERAL PHYSICS I   3 2 4  7  10
TURK 101 TÜRK DİLİ I   2 0 2  2  5
XXX xxx NON-TECHNICAL ELECTİVE 3 0 3  4  7
14 4 16  30  38
 
4. Dönem Teorik Uyg. Kredi AKTS İşYükü
BIOL 202 GENERAL MICROBIOLOGY II   3 0 3  4  7
BIOL 204 CELL BIOLOGY   3 0 3  4  7
BIOL 252 GENERAL MICROBIOLOGY LAB. II   0 2 1  1  5
BIOL 254 CELL BIOLOGY LABORATORY   0 2 1  1  4
CHEM 207 INT. TO ORGANIC CHEMISTRY   3 0 3  7  6
PHYS 104 GENERAL PHYSICS II   3 2 4  7  10
TURK 102 TÜRK DİLİ II   2 0 2  2  5
XXX xxx NON-TECHNICAL ELECTİVE 3 0 3  4  7
17 6 20  30  51
 
5. Dönem Teorik Uyg. Kredi AKTS İşYükü
BIOL 301 GENETICS   3 0 3  5  7
BIOL 303 PHYSIOLOGY I   3 0 3  5  7
BIOL 305 BIOCHEMISTRY I   3 0 3  5  7
BIOL 307 MOLECULAR BIOLOGY   3 0 3  5  7
BIOL 351 GENETICS LABORATORY   0 2 1  2  2
BIOL 353 PHYSIOLOGY LABORATORY I   0 2 1  2  2
BIOL 355 BIOCHEMISTRY LABORATORY I   0 2 1  2  4
BIOL 357 MOLECULAR BIOLOGY LABORATORY   0 4 2  4  2
12 10 17  30  38
 
6. Dönem Teorik Uyg. Kredi AKTS İşYükü
BIOL 302 MOLECULAR GENETICS   3 0 3  8  7
BIOL 304 PHYSIOLOGY II   3 0 3  8  7
BIOL 306 BIOCHEMISTRY II   3 0 3  8  7
BIOL 352 MOLECULAR GENETICS LABORATORY   0 2 1  2  2
BIOL 354 PHYSIOLOGY LABORATORY II   0 2 1  2  2
BIOL 356 BIOCHEMISTRY LABORATORY II   0 2 1  2  4
9 6 12  30  29
 
7. Dönem Teorik Uyg. Kredi AKTS İşYükü
XXX xxx NON-TECHNICAL ELECTİVE 3 0 3  4  7
BIOL xxx TECHNICAL ELECTİVE 3 0 3  8  8
BIOL xxx TECHNICAL ELECTİVE 3 0 3  8  8
XXX xxx TECHNICAL ELECTİVE 3 0 3  5  8
XXX xxx TECHNICAL ELECTİVE 3 0 3  5  8
15 0 15  30  39
8. Dönem Teorik Uyg. Kredi AKTS İşYükü
XXX xxx NON-TECHNICAL ELECTİVE 3 0 3  4  7
BIOL xxx TECHNICAL ELECTİVE 3 0 3  8  8
BIOL xxx TECHNICAL ELECTİVE 3 0 3  8  8
XXX xxx TECHNICAL ELECTİVE 3 0 3  5  8
XXX xxx TECHNICAL ELECTİVE 3 0 3  5  8
15 0 15  30  39

Toplam Mezuniyet Kredisi: 131 / Toplam AKTS Kredisi: 241

BİLGİ: Aşağıdaki seçmeli derslerin hepsi açılmamaktadır. İlgili dönemde açılacak olan dersler ile ilgili Anabilim Dalı Başkanlığı'ndan bilgi alabilirsiniz.

Seçmeli Dersler

TEKNİK SEÇMELİ DERSLER (3+0) 3 Teorik Uyg. Kredi AKTS İşYükü
BIOL 401 TOXICOLOGY 3 0 3 8 8
BIOL 402 SUMMER TRAINING AND PRESENTATION 3 0 3 8 8
BIOL 403 MEDICAL MICROBIOLOGY 3 0 3 6 8
BIOL 404 IMMUNOLOGY 3 0 3 7 9
BIOL 405 VIROLOGY 3 0 3 6 8
BIOL 406 HISTOLOGY AND EMBRYOLOGY 3 0 3 6 8
BIOL 407 MICROBIAL GENETICS 3 0 3 6 8
BIOL 408 CANCER BIOLOGY 3 0 3 6 8
BIOL 409 SPECIAL TOPICS IN MOLECULAR BIOLOGY 3 0 3 6 8
BIOL 410 FOOD MICROBIOLOGY 3 0 3 6 8
BIOL 411 BIOSTATISTICS 3 0 3 6 8
BIOL 412 IMMUNITY TO MICROBIAL AGENTS 3 0 3 6 8
BIOL 413 POPULATION GENETICS AND EVOLUTION 3 0 3 8 8
BIOL 414 PLANT BIOTECHNOLOGY 3 0 3 6 8
BIOL 415 PLANT BIOLOGY 3 0 3 6 8
BIOL 416 EXPERIMENTAL DESIGN AND DATA ANALYSIS FOR BIOLOGISTS 3 0 3 6 8
BIOL 417 MUSHROOMS & POISONING 3 0 3 6 8
BIOL 418 BIOTECHNOLOGY & GENETIC ENGINEERING 3 0 3 6 8
BIOL 419 BIOINFORMATICS 3 0 3 7 9
BIOL 420 ETHICAL ISSUES IN BIOTECHNOLOGY 3 0 3 6 8
BIOL 421 FUNGAL BIOLOGY 3 0 3 6 8
BIOL 422 DEVELOPMENTAL BIOLOGY 3 0 3 8 8
BIOL 423 CLINICAL IMMUNOLOGY 3 0 3 8 8
BIOL 424 NEUROBIOLOGY 3 0 3 8 8
BIOL 425 GENETICALLY MODIFIED ORGANISMS 3 0 3 8 8
BIOL 426 BIOMIMICRY 3 0 3 8 8
BIOL 427 FORENSIC BIOLOGY 3 0 3 8 8
BIOL 428 PRINCIPLES OF LABORATORY ANIMAL SCIENCE 3 0 3 8 8
BIOL 429 PLANT ECOLOGY 3 0 3 8 8
BIOL 430 EDUCATION TECHNIQUES IN BIOLOGY 3 0 2 8 8
CENG 201 DATA STRUCTURES 3 0 3 5 7
CENG 203 DIGITAL SYSTEMS 3 2 4 4 7
CENG 204 PROGRAMMING LANGUAGES 3 0 3 6 10
CENG 217 OBJECT ORIENTED PROGRAMMING 3 0 3 4 6
CENG 252 COMPUTER ORGANIZATION 3 0 3 7 10
CENG 304 AUTOMATA THEORY AND FORMAL LANGUAGES 3 0 3 5 7
CENG 305 ANALYSIS OF ALGORITHMS 3 0 3 8 12
CENG 310 WEB PROGRAMMING 3 0 3 8 13
CENG 341 OPERATING SYSTEMS 3 0 3 8 11
CENG 351 DATABASE MANAGEMENT SYSTEMS 3 0 3 7 11
CENG 362 COMPUTER NETWORKS 3 2 4 9 13
CENG 401 SOFTWARE ENGINEERING 3 0 3 5 8
CENG 410 INTRO. TO DESIGN PATTERNS & FRAMEWORKS 3 0 3 5 7
CENG 453 INTRODUCTION TO E-BUSINESS/E-COMMERCE 3 0 3 5 7
CENG 454 INTRO. TO EXTENSIBLE MARKUP LANGUAGE (XML) 3 0 3 5 7
CENG 456 MULTIMEDIA SYSTEMS 3 0 3 5 7
CENG 464 DISTRIBUTED SYSTEMS 3 0 3 5 7
CENG 465 MOBILE AND WIRELESS NETWORKING 3 0 3 5 7
CENG 471 SPECIAL TOPICS IN COMPUTER ENGINEERING I 3 0 3 5 7
CENG 482 NETWORK SECURITY 3 0 3 5 7
CENG 484 EMBEDDED SYSTEMS 3 0 3 5 7
CENG 491 INTRO. TO NEURAL NETWORKS 3 0 3 5 7
CENG 492 INTRODUCTION TO PATTERN RECOGNITION 3 0 3 5 7
CENG 498 SENIOR DESIGN PROJECT II 0 6 3 10 17
GEO 321 BIOGEOGRAPHY 3 0 3 5 7
GEO 322 NATURAL HAZARDS 3 0 3 4 5
GEO 324 HYDROLOGY 3 0 3 4 5
GEO 342 GLOBAL CLIMATE CHANGE 3 0 3 5 7
GEO 441 ENVIRONMENTAL PROBLEMS IN TURKEY 3 0 3 5 7
ENVE 200 SEMINAR AND TECHNICAL TRIP 0 2 1 1 3
ENVE 203 ENVIRONMENTAL CHEMISTRY I 2 2 3 5 8
ENVE 204 ENVIRONMENTAL CHEMISTRY II 2 2 3 5 7
ENVE 210 MATERIALS SCIENCE IN ENVIRONMENTAL ENGINEERING 3 0 3 5 6
ENVE 212 ENVIRONMENTAL ECOLOGY 3 0 3 5 7
ENVE 301 BIOLOGICAL PROCESSES 3 0 3 5 7
ENVE 304 UNIT OPERATIONS AND PROCESSES OF WASTE WATER TREATMENT II 3 0 3 5 8
ENVE 312 WATER SUPPLY AND SEWERAGE 3 0 3 5 9
ENVE 344 SOLID WASTE MANAGEMENT 3 0 3 5 7
ENVE 402 ENVIRONMENTAL BIOTECHNOLOGY 3 0 3 5 7
ENVE 407 AIR POLLUTION CONTROL 3 0 3 5 7
ENVE 408 MARINE POLLUTION 3 0 3 5 7
ENVE 411 ENERGY AND ENVIRONMENT 3 0 3 5 7
ENVE 415 SOIL MECHANICS 2 2 3 5 7
ENVE 417 ENVIRONMENTAL LAW 3 0 3 5 7
ENVE 432 ENVIRONMENTAL IMPACT ASSESSMENT 3 0 3 5 7
ENVE 498 SENIOR PROJECT II 0 4 2 5 11
EEE 202 CIRCUIT THEORY II 3 2 4 7 9
EEE 237 INTRODUCTION TO MICROPROCESSORS 2 2 3 5 6
EEE 286 ELECTROMAGNETIC WAVE THEORY 3 0 3 6 8
EEE 292 ELECTRONIC CIRCUITS AND DEVICES 3 2 4 5 7
EEE 316 COMMUNICATIONS I 3 2 4 6 7
EEE 322 ELECTRONICS II 3 2 4 7 9
EEE 338 LINEAR CONTROL SYSTEMS 3 2 4 6 9
EEE 362 ELECTRICAL MACHINERY II 3 2 4 6 9
EEE 373 HIGH VOLTAGE TECHNIQUES 3 0 3 5 7
EEE 415 INTRODUCTION TO MODULATION AND CODING 3 0 3 5 7
EEE 421 ANALOG INTEGRATED CIRCIUT DESIGN 3 2 4 6 8
EEE 431 DISCRETE TIME CONTROL SYSTEMS 3 2 4 6 8
EEE 445 FIBER OPTIC SENSORS 3 0 3 5
EEE 451 DIGITAL SIGNAL PROCESSING 3 2 4 6 8
EEE 484 INTRODUCTION TO ANTENNAS AND PROPAGATION 3 0 3 5 7
EEE 496 SPECIAL TOPICS IN ELECTRONICS ENGINEERING II 3 0 3 5 7
EEE 498 SENIOR DESING PROJECT 0 6 3 9 12
IE 218 OPERATIONS RESEARCH II 3 1 3 7 10
IE 321 PRODUCTION PLANNING AND CONTROL I 3 0 3 6 9
IE 322 PRODUCTION PLANNING AND CONTROL II 3 0 3 5 7
IE 344 QUALITY CONTROL 2 2 3 5 7
IE 346 SYSTEM ANALYSIS AND SIMULATION 2 2 3 5 7
IE 401 PRACTICAL TRAINING II 0 0 0 2 4
IE 430 TOTAL QUALITY MANAGEMENT 3 0 3 5 7
IE 455 APPLIED OPTIMIZATION 3 0 3 5 7
IE 470 SUPPLY CHAIN AND LOGISTICS MANAGEMENT 3 0 3 5 7
IE 473 ENTERPRISE RESOURCE PLANNING 3 0 3 5 7
IE 476 MODELING AND ANALYSIS OF MANUFACTURING SYSTEMS 3 0 3 5 7
IE 481 SPECIAL TOPICS IN INDUST. ENG. I 3 0 3 5 7
PHIL 207 ETHICS 4 0 4 5 10
PHIL 304 SCIENCE, TECHNOLOGY, VALUES AND SOCIETY 3 0 3 5 7
PHIL 327 INTRODUCTION TO APPLIED ETHICS 3 0 3 5 7
PHIL 328 ISSUES IN APPLIED ETHICS 3 0 3 6 7
PHIL 403 PHILOSOPHY OF ENVIRONMENT AND ENVIRONMENTAL ETHICS 3 0 3 5 7
PHIL 405 PHILOSOPHY OF BIOLOGY 3 0 3 6 8
PHIL 406 BIOETHICS 3 0 3 6 8
PHYS 206 OPTICS 3 0 3 6 9
PHYS 208 CLASSICAL MECHANICS 4 0 4 7 9
PHYS 210 MODERN PHYSICS 3 0 3 6 9
PHYS 252 PHYSICS LABORATORY IV 0 2 1 2 4
PHYS 304 QUANTUM MECHANICS II 3 0 3 6 9
PHYS 306 ELECTROMAGNETIC THEORY II 3 0 3 6 9
PHYS 324 STATISTICAL PHYSICS 3 0 3 6 9
PHYS 352 PHYSICS LABORATORY VI 0 2 1 2 4
PHYS 404 NUCLEAR AND PARTICLE PHYSICS 3 0 3 6 8
PHYS 406 MOLECULAR PHYSICS 3 0 3 7 10
PHYS 422 SOLID STATE PHYSICS II 3 0 3 6 7
PHYS 423 SEMICONDUCTOR PHYSICS 3 0 3 6 8
PHYS 424 LASERS 3 0 3 6 8
PHYS 426 MAGNETIC PROPERTIES OF SOLIDS 3 0 3 6 8
GBE 201 BIOMECHANICS 3 0 3 5 8
GBE 204 MICROBIAL BIOTECHNOLOGY 2 2 3 5 8
GBE 208 APPLIED PHYSIOLOGY 3 0 3 5 6
GBE 210 BIOTHERMODYNAMICS 3 0 3 5 7
GBE 302 BIOMEDICAL INSTRUMENTATION 3 0 3 5 7
GBE 304 BIOROBOTICS 3 0 3 5 8
GBE 305 BIOCHEMICAL ENGINEERING 3 0 3 5 7
GBE 306 APPLIED BIOFLUID MECHANICS 3 0 3 5 8
GBE 308 INT. TO BIOINFORMATICS 2 2 3 5 7
GBE 310 TECHNIQUES IN GENETIC ENGINEERING 2 2 3 5 8
GBE 312 TECHNIQUES IN GENETIC ENGINEERING LAB. 0 2 1 1 2
GBE 409 BIOSENSORS 3 0 3 6 9
GBE 417 SYSTEMS BIOLOGY 3 0 3 6 9
GBE 418 SYNTHETIC BIOLOGY 3 0 3 6 9
GBE 419 MOLECULAR BIOLOGY OF THE GENE 3 0 3 6 9
GBE 420 HUMAN GENOMICS AND PROTEOMICS 3 0 3 6 9
GBE 421 GENE THERAPHY 3 0 3 6 9
GBE 422 PROTEIN DESIGN 3 0 3 6 9
GBE 424 GENETIC DISORDERS AND COUNSELING 3 0 3 6 9
GBE 425 TISSUE ENGINEERING 3 0 3 6 9
GBE 426 ANTIBODY ENGINEERING 3 0 3 6 9
GBE 428 NEUROPSYCHOLOGY 3 0 3 6 9
GBE 433 BIONANOTECHNOLOGY 3 0 3 6 9
GBE 434 CELL CYCLE 3 0 3 6 9
GBE 492 GENETIC ENGINEERING PROJECT 3 0 3 9 13
CHEM 201 ANALYTICAL CHEMISTRY I 4 0 4 7 8
CHEM 202 ANALYTICAL CHEMISTRY II 4 0 4 7 8
CHEM 206 PHYSICAL CHEMISTRY I 4 0 4 6 8
CHEM 208 ORGANIC CHEMISTRY I 4 0 4 6 8
CHEM 252 ANALYTICAL CHEMISTRY LABORATORY II 0 4 2 3 4
CHEM 256 PHYSICAL CHEMISTRY LABORATORY I 0 4 2 3 4
CHEM 258 ORGANIC CHEMISTRY LABORATORY I 0 4 2 3 4
CHEM 306 BIOCHEMISTRY 3 0 3 6 6
CHEM 307 INTRODUCTION TO QUANTUM CHEMISTRY 3 0 3 8 8
CHEM 308 ORGANIC CHEMISTRY II 4 0 4 7 8
CHEM 310 INTRODUCTION TO POLYMER CHEMISTRY 3 0 3 5 7
CHEM 312 INORGANIC CHEMISTRY II 4 0 4 8 12
CHEM 313 PRINCIPLES OF PESTICIDE CHEMISTRY 3 0 3 5 7
CHEM 352 INORGANIC CHEMISTRY LABORATORY 0 4 2 4 4
CHEM 356 BIOCHEMISTRY LABORATORY 0 4 2 4 4
CHEM 402 RESEARCH PROJECT 3 0 3 6 7
CHEM 404 DYES AND PIGMENTS 3 0 3 6 7
CHEM 407 MODERN SPECTROSCOPY 3 0 3 5 7
CHEM 408 ELECTROCHEMISTRY 3 0 3 6 7
CHEM 410 SEPARATION TECHNIQUES 3 0 3 6 7
CHEM 414 POLYMER CHEMISTRY 3 0 3 5 7
CHEM 415 ORGANIC REACTION MECHANISM 3 0 3 5 7
CHEM 419 ORGANOMETALLIC CHEMISTRY 3 0 3 5 7
CHEM 420 ENVIRONMENTAL CHEMISTRY 3 0 3 4 7
CHEM 432 SOLID STATE CHEMISTRY AND INORGANIC MATERIALS 3 0 3 5 7
MATH 202 ADVANCED CALCULUS II 4 0 4 8 10
MATH 226 NUMBER THEORY II 3 0 3 8 10
MATH 230 DIFFERENTIAL EQUATIONS 3 0 3 5 7
MATH 232 BOUNDARY VALUE PROBLEMS 3 0 3 7 7
MATH 271 DIFFERANTIAL EQUATIONS 3 0 3 5 7
MATH 272 BOUNDARY VALUE PROBLEMS 3 0 3 5 7
MATH 281 PROBABILITY & STATISTICS 3 0 3 5 7
MATH 302 COMPLEX ANALYSIS II 3 0 3 7 7
MATH 332 ABSTRACT ALGEBRA II 3 0 3 8 10
MATH 346 INTRODUCTION TO STATISTICS 3 0 3 4 7
MATH 348 INTRODUCTION TO PROBABILITY AND STATISTICS 3 0 3 5 7
MATH 350 INTRODUCTION TO PARTIAL DIFFERENTIAL EQUATIONS 3 0 3 4 7
MATH 375 NUMERICAL ANALYSIS I 3 0 3 5 7
MATH 376 NUMERICAL ANALYSIS II 3 0 3 5 7
MATH 379 INEQUALITIES 3 0 3 5 7
MATH 410 FUNCTIONAL ANALYSIS 3 0 3 10 12
MATH 430 INTRODUCTION TO THEORY OF L-FUNCTIONS 3 0 3 5 7
MATH 440 DIFFERANTIAL GEOMETRY 3 0 3 10 12
MATH 474 FOURIER SERIES AND INTEGRALS 3 0 3 5 7
MATH 477 NUMERICAL SOLUTIONS OF ODES 3 0 3 5 7
PSY 211 BIOPSYCHOLOGY 3 0 3 6 7
PSY 220 SENSATION AND PERCEPTION 3 0 3 5 9
PSY 229 HUMAN NERVOUS SYSTEM 3 0 3 5 7
PSY 301 COGNITIVE PSYCHOLOGY I 3 0 3 6 8
PSY 302 COGNITIVE PSYCHOLOGY II 3 0 3 5 8
PSY 310 HUMAN MEMORY 3 0 3 5 7
PSY 313 PSYCHOLOGY OF ADDICTION 3 0 3 5 7
PSY 330 INTRODUCTION TO NEUROSCIENCE 3 0 3 5 7
EDU 202 MEASUREMENT AND EVALUATION 3 0 3 5 8
PCG 405 RESEARCH METHODS IN BEHAVIORAL SCIENCES 3 0 3 5 8
TEKNİK OLMAYAN SEÇMELİ DERSLER 3+0) 3
APHR 305 ARMENIANS IN THE OTTOMAN EMPİRE 3 0 3 5 7
APHR 411 MODERNIZATION MOVEMENTS DURING REPUBLICAN PERIOD 3 0 3 5 7
ARB 201 ARABIC LANGUAGE I 3 0 3 5 7
CHN 201 CHINESE LANGUAGE I 3 0 3 5 7
CHN 202 CHINESE LANGUAGE II 3 0 3 5 7
EDU 420 APPLIED EDUCATIONAL ENTREPRENEURSHIP 2 2 3 5 8
FRE 201 FRENCH LANGUAGE I 3 0 3 5 7
FRE 202 FRENCH LANGUAGE II 3 0 3 5 7
FRE 301 FRENCH LANGUAGE III 3 0 3 5 7
GER 201 GERMAN LANGUAGE I 3 0 3 5 7
GER 202 GERMAN LANGUAGE II 3 0 3 5 7
JAP 201 JAPANESE LANGUAGE I 3 0 3 5 7
JAP 202 JAPANESE LANGUAGE II 3 0 3 5 7
PRS 201 PERSIAN LANGUAGE I 3 0 3 5 7
PRS 202 PERSIAN LANGUAGE II 3 0 3 5 7
RUS 201 RUSSIAN LANGUAGE I 3 0 3 5 7
RUS 202 RUSSIAN LANGUAGE II 3 0 3 5 7
SPN 201 SPANISH LANGUAGE I 3 0 3 5 7
SPN 202 SPANISH LANGUAGE II 3 0 3 5 7

Önşartlı Dersler Tablosu

Ders Kodu Dersin Adı Önşart
BIOL 201GENERAL MICROBIOLOGY IBIOL 101 veya BBO
BIOL 202GENERAL MICROBIOLOGY II(BIOL 101 ve BIOL 201) veya BBO
BIOL 203GENERAL ECOLOGYBIOL 101 veya BBO
BIOL 251GENERAL MICROBIOLOGY LAB. IBIOL 101 veya BBO
BIOL 252GENERAL MICROBIOLOGY LAB. II(BIOL 101 ve BIOL 201) veya BBO
BIOL 253CELL BIOLOGY LAB.BIOL 101 veya BBO
BIOL 301GENETICSBIOL 101 veya BBO
BIOL 305BIOCHEMISTRY I(BIOL 101 ve CHEM 204) veya BBO
BIOL 408CANCER BIOLOGYBIOL 301 veya BBO
BIOL 420ETHICAL ISSUES IN BIOTECHNOLOGY (BIOL 201 ve BIOL 202) veya BBO

Eski ve Yeni Dersler İçin Eşdeğerlik Tablosu

Eski Dersin Kodu Eski Dersin Adı Yeni Dersin Kodu Yeni Dersin Adı
CHEM 204 ORGANIC CHEMISTRY I CHEM 203 ORGANIC BIOCHEMISTRY
CHEM 204 ORGANIC CHEMISTRY I CHEM 207 INT. TO ORGANIC CHEMISTRY
CHEM 208 ORGANIC CHEMISTRY I CHEM 203 ORGANIC BIOCHEMISTRY
CHEM 208 ORGANIC CHEMISTRY I CHEM 207 INT. TO ORGANIC CHEMISTRY
KİM 208 ORGANIC CHEMISTRY I CHEM 203 ORGANIC BIOCHEMISTRY
KİM 208 ORGANIC CHEMISTRY I CHEM 207 INT. TO ORGANIC CHEMISTRY

Yandal Programı

Minor in Molecular Biology and Genetics

Müfredat

1. Dönem Teorik Uyg. Kredi AKTS İşYükü
0 0 0  0  0
 
2. Dönem Teorik Uyg. Kredi AKTS İşYükü
0 0 0  0  0
 
3. Dönem Teorik Uyg. Kredi AKTS İşYükü
BIOL 204 HÜCRE BİYOLOJİSİ   3 0 3  4  7
3 0 3  4  7
 
5. Dönem Teorik Uyg. Kredi AKTS İşYükü
BIOL 301 GENETİK   3 0 3  5  7
3 0 3  5  7
 
6. Dönem Teorik Uyg. Kredi AKTS İşYükü
BIOL 302 MOLEKÜLER GENETİK   3 0 3  8  7
BIOL 307 MOLEKÜLER BİYOLOJİ   3 0 3  5  7
6 0 6  13  14
 
7. Dönem Teorik Uyg. Kredi AKTS İşYükü
BIOL 4XX TECHNICAL ELECTIVE I* 3 0 3  5  7
3 0 3  5  7
8. Dönem Teorik Uyg. Kredi AKTS İşYükü
BIOL 4XX TECHNICAL ELECTIVE II* 3 0 3  5  7
3 0 3  5  7
*TECHNICAL ELECTIVES MUST BE SELECTED FROM THE 3 CREDITS BIOLOGY COURSES SHOWN IN THE BELOW TECHNICAL ELECTIVELIST

Toplam Mezuniyet Kredisi: 18 / Toplam AKTS Kredisi: 32

BİLGİ: Aşağıdaki seçmeli derslerin hepsi açılmamaktadır. İlgili dönemde açılacak olan dersler ile ilgili Anabilim Dalı Başkanlığı'ndan bilgi alabilirsiniz.

Seçmeli Dersler

TEKNİK SEÇMELİ DERSLER (3+0) 3 Teorik Uyg. Kredi AKTS İşYükü
BIOL 401 TOKSİKOLOJİ 3 0 3 8 8
BIOL 402 SUMMER TRAINING AND PRESENTATION 3 0 3 8 8
BIOL 403 MEDİKAL MİKROBİYOLOJİ 3 0 3 6 8
BIOL 404 İMMÜNOLOJİ 3 0 3 7 9
BIOL 405 VİROLOJİ 3 0 3 6 8
BIOL 407 MİKROBİYAL GENETİK 3 0 3 6 8
BIOL 408 KANSER BİYOLOJİSİ 3 0 3 6 8
BIOL 409 MOLEKÜLER BİYOLOJİDE SEÇME KONULAR 3 0 3 6 8
BIOL 410 GIDA MİKROBİYOLOJİSİ 3 0 3 6 8
BIOL 411 BİYOİSTATİSTİK 3 0 3 6 8
BIOL 415 BİTKİ BİYOLOJİSİ 3 0 3 6 8
BIOL 417 MANTARLAR VE ZEHİRLENME 3 0 3 6 8
BIOL 419 BİYOİNFORMATİK 3 0 3 7 9
BIOL 421 FUNGUS BİYOLOJİSİ 3 0 3 6 8

Minor in Microbiolgy

Müfredat

1. Dönem Teorik Uyg. Kredi AKTS İşYükü
0 0 0  0  0
 
2. Dönem Teorik Uyg. Kredi AKTS İşYükü
0 0 0  0  0
 
3. Dönem Teorik Uyg. Kredi AKTS İşYükü
BIOL 201 GENEL MİKROBİYOLOJİ I   3 0 3  8  7
3 0 3  8  7
 
4. Dönem Teorik Uyg. Kredi AKTS İşYükü
BIOL 202 GENEL MİKROBİYOLOJİ II   3 0 3  4  7
3 0 3  4  7
 
5. Dönem Teorik Uyg. Kredi AKTS İşYükü
BIOL 301 GENETİK   3 0 3  5  7
3 0 3  5  7
 
6. Dönem Teorik Uyg. Kredi AKTS İşYükü
BIOL 307 MOLEKÜLER BİYOLOJİ   3 0 3  5  7
3 0 3  5  7
 
7. Dönem Teorik Uyg. Kredi AKTS İşYükü
BIOL 4XX TECHNICAL ELECTIVE I* 3 0 3  5  7
3 0 3  5  7
8. Dönem Teorik Uyg. Kredi AKTS İşYükü
BIOL 4XX TECHNICAL ELECTIVE II* 3 0 3  5  7
3 0 3  5  7
*TECHNICAL ELECTIVES MUST BE SELECTED FROM THE 3 CREDITS BIOLOGY COURSES SHOWN IN THE BELOW TECHNICAL ELECTIVELIST

Toplam Mezuniyet Kredisi: 18 / Toplam AKTS Kredisi: 32

BİLGİ: Aşağıdaki seçmeli derslerin hepsi açılmamaktadır. İlgili dönemde açılacak olan dersler ile ilgili Anabilim Dalı Başkanlığı'ndan bilgi alabilirsiniz.

Seçmeli Dersler

TEKNİK SEÇMELİ DERSLER (3+0) 3 Teorik Uyg. Kredi AKTS İşYükü
BIOL 401 TOKSİKOLOJİ 3 0 3 8 8
BIOL 402 SUMMER TRAINING AND PRESENTATION 3 0 3 8 8
BIOL 403 MEDİKAL MİKROBİYOLOJİ 3 0 3 6 8
BIOL 404 İMMÜNOLOJİ 3 0 3 7 9
BIOL 405 VİROLOJİ 3 0 3 6 8
BIOL 407 MİKROBİYAL GENETİK 3 0 3 6 8
BIOL 408 KANSER BİYOLOJİSİ 3 0 3 6 8
BIOL 409 MOLEKÜLER BİYOLOJİDE SEÇME KONULAR 3 0 3 6 8
BIOL 410 GIDA MİKROBİYOLOJİSİ 3 0 3 6 8
BIOL 411 BİYOİSTATİSTİK 3 0 3 6 8
BIOL 415 BİTKİ BİYOLOJİSİ 3 0 3 6 8
BIOL 417 MANTARLAR VE ZEHİRLENME 3 0 3 6 8
BIOL 419 BİYOİNFORMATİK 3 0 3 7 9
BIOL 421 FUNGUS BİYOLOJİSİ 3 0 3 6 8

 Yazıcı Dostu Sayfa    Arkadaşıma Gönder
Güncelleme Tarihi: 4 Ocak 2011, Salı
Yayın Tarihi: 28 Aralık 2010, Salı
Ziyaret Sayısı: 732642

Akademik TakvimÖğrenci Bilgi SistemiÜniversite AdaylarıErasmusBinotek KulubüFÜSEMUzaktan Eğitim
2010 © Fatih Üniversitesi
Tel: 0 212 866 33 00
Tüm hakları saklıdır
Fatih Üniversitesi Bilgiişlem Daire Başkanlığı Web-Yazılım Ekibi tarafından hazırlanmıştır.
Site ile ilgili istek ve hatalarınızı buraya tıklayarak iletebilirsiniz.